Haber

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kulübü Antalya’da kampa girdi

SULTANLAR Ligi’nde mücadele eden Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kulübü, deprem nedeniyle verdiği aranın ardından Antalya’daki kampa girdi. Kulübün Başantrenörü Mustafa Umut Uysal, “Hedefimizde bir değişiklik olmadı. Her zaman en iyisini yapmaya çalışan bir grup olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor, 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılar nedeniyle liglere verdiği orta nedeniyle antrenmanına orta verdi. Çukurova’nın Sultanları, Adana’da mart ayında başlayacak lig öncesi salonlarının depremzedelere tahsis edilmesiyle Antalya’daki kampa girdi. Muratpaşa Belediyesi Süleyman Petmen takım hazırlıkları için Antalya’da SporSpor salonunda antrenmanlarına devam ediyor.

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’da Genel Müdür Tuğçe Keçeli, Baş Antrenör Mustafa Umut Uysal, Kaptan Güldeniz Önal, 2. Kaptan Dilara Sağbaş ve deneyimli oyuncu Alesia Rihlyuk sürece ve gelinen noktaya ilişkin görüşlerini dile getirdi. Menajer Tuğçe Keçeli, sahaya en yüksek motivasyonu sağlamak için çıkacaklarını söyledi. Keçeli, “Şoku çok sert hissettik. Çok korktuk. Ama hem ülkemiz hem de ilimiz diğer illerle kıyaslanamayacak durumda çok şükür. Tabii bunun için hem minnettarız hem de minnettarız. Kaybettiğimiz çok insan var. Canımız yanıyor, kızıyoruz. Bütün bunlar birbirine karışmış halde hayatta kaldığımız için minnettarız ve minnettarız. Duygularla yaşıyoruz” dedi. ‘BUNU AŞACAĞIZ’ Baş Antrenör Mustafa Umut Uysal, “Bu büyük felakette ailelerini kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Büyük bir felaketti. Bu süreçte Adana’daydık, “Yaşadığımız süreç kolay bir süreç değil. Manevi anlamda herkesin zorlandığı bir süreçtir ve halen de devam eden bir süreçtir. Kulübümüzün ve Muratpaşa Belediyesi’nin sağladığı imkanlar dahilinde Antalya’daki kampa girdik. Grup ve oyuncu olarak bunun üstesinden geleceğiz. Hedefimizde bir şey yok.” “Değişiklik olmadı. Her zaman en iyisini yapmaya çalışan bir grup olmaya devam edeceğiz.” Takım kaptanı Güldeniz Önal, “Tarifi mümkün olmayan bir duygu. İki deprem yaşadıktan sonra bir formda ailelerimizin yanına gitmeye çalıştık. Geri kalan zamanımızı onlarla geçirdik. İnsan olarak, uzaktan da olsa empati olarak çok sıkıntılı bir süreçti.” Burada çabuk toparlanırız inşallah az bir süre kalmıştır. Dönem başında hedeflediğimiz yerde olmak için sahada olacağız.Birlik ve beraberliğimizi herkese göstereceğiz.Onun dışında şahsi olarak söylemek istediğim bir şey var.Evet normalleşme sürecindeyiz. ruh sağlığımız için normalleşmemiz lazım ama bu süreçte elimizi vicdanımıza da koymamız gerektiğini düşünüyorum.İnsanlar biraz daha empati kursun istiyorum, dileğim o.” Takımın deneyimli oyuncularından Alesia Rihlyuk da şu şekilde konuştu:

“Tabii ki bu güçlü dönemde hayatımızı kaybedebileceğimizi düşündüğümüzde travma geçiriyoruz ama kaygımızı beslememeye, paniğe kapılmamaya ve olumlu düşünmeye çalışıyoruz. Güçlü olmak ve olumlu düşünmek istiyoruz, buna güveniyoruz. binalarımız gelecekte olası artçı sarsıntılardan kurtulacaktır.”

koprubasi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu