Haber

DEPREM SON DAKİKA! Depremde kaç ölü var? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde depremler birçok il ve ilçede meydana geldi. Depremde kaç kişinin hayatını kaybettiği merak ediliyor. Depremde ölü sayısı ne kadar? Depremde kaç kişi öldü? Depremde kaç kişi öldü? Detaylar haberimizde…

DEPREMDE ÖLÜ SAYISI NE KADAR?

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Son bilgileri aktaran Erdoğan, “Ölenlerin sayısı 8 bin 574’e yükseldi. Yaralı sayısı 49 bin 133, yıkılan bina sayısı 6 bin 444. Büyük bir felaketle baş başayız.”

CAN KAYBI 8 BİNİ AŞTI

Bugün depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Şu an itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 574, yaralıların sayısı 49 bin 133, yıkılan bina sayısı ise 8 bin 574. 6 bin 444. Biz bütün imkanlarımızı seferber ettik, devlet bütün imkanlarıyla AFAD başta olmak üzere belediyelerle çalışıyor.” söz konusu.

“Vatandaşımızın sokakta kalmasına izin vermiyoruz”

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları: “Buradan milletimin bu tür afetlerde gösterdiği gibi, vatandaşlarım da bu afetlerde sabır gösterdi, bundan sonra da gösterecek. İllerimiz Devletin kurumları iş başında. İkinci gün ve bugün.” Durum hakim oldu. Enkazla ilgili çalışmalar devam ediyor, bakanlığımız enkaz kaldırma çalışmalarını yürütmeye başlıyor. Hedefimiz bunları 1 yıl içerisinde Kahramanmaraş ve 9 ilde toplu konut idaresi olarak aynı formda gerçekleştirmek. Vatandaşlarımızın sokakta kalmasına asla izin veremeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu