Haber

Esenyurt’ta tekel bayi saldırısıyla ilgili 2 kişi daha yakalandı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin yaralandığı inhisar bayii saldırısıyla ilgili olarak 2 kişi daha yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bunu sosyal medya hesabından duyurarak, “Olumsuz bir algı oluşturmak için boşuna uğraşmayın. Güvenlik güçlerimiz toplumsal düzeni bozanları ve failleri hukuk önüne çıkarma, bunlarla mücadelemiz kararlıdır.” suç ve suçlular kesintisiz olarak devam edecektir.”

M.Ö. ek gözaltı kararı ile Asayiş Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Polis, saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan S.Ö.’yü bu sabah yakalayarak gözaltına aldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Twitter hesabından bu bilgileri paylaşarak, “Esenyurt ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde meydana gelen olayın zanlılarından (S.Ö.) biri yakalandı. O da yakalandı. Çalışmalar sürüyor. Diğer 2 zanlıyı yakalamak için” dedi.

“OLAYLA İLGİLİ TÜM ŞÜPHELİLER TUTUKLU”

İçişleri Bakanı Yerlikaya, bu kez sosyal medya hesabı A.Ö. ve S.Ö.’nün yakalandığını duyurdu. Yerlikaya’nın paylaşımı şöyle:

“Esenyurt ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde meydana gelen olayın zanlıları (T.Ö.) ve (A.Ö.) de yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarının ardından T.Ö. ve A.Ö. . Olayla ilgili zanlıların tamamı tutuklu.Bu konuda sosyal medyada paylaşım yapan 35 bin 368 hesabın 9 bin 220’si bilgisayar kontrollü bot hesaplar, 5 bin 136’sı FETÖ bağlantılı hesaplar, 2 bin 898’i ise hacklendi.” PKK bağlantılı bir hesap olduğunu belirledik. Olumsuz bir algı yaratmak için boşuna uğraşmayın. Güvenlik güçlerimiz toplumsal düzeni bozanları ve kabahatleri işleyenleri hukuk önüne çıkarma kararlılığındadır, suç ve suçlulara karşı mücadelemiz kesintisiz devam edecektir.”

mesudiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu