Yaşam

Hasta olan eşini terk ettiği söylenen Ayhan Sicimoğlu iddiaları yalanladı: Hukuki süreç başlayacak

Ünlü müzisyen ve sunucu Ayhan Sicimoğlu’nun, eşi Zeynep Sicimoğlu’nu hasta olduğu sırada terk ederek, parayı ortada bırakarak ortak hesaplarına bıraktığı iddiası. dergi gündemi süpürdü. Günler sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamayla hakkındaki iddiaları yalanlayan ünlü isim, “Bu asılsız haberlerin üretilmesinden ve yayılmasından sorumlu kişiler hakkında tanıklarımız ve belgelerimizle gerekli yasal işlem başlatılacaktır” dedi.

“AMERİKA’DA KÜÇÜK BİR HASTANE ODASINDA HAFTALARCA TEK BAŞINA KALDIK”

Twitter hesabından yazılı açıklama yapan Ayhan Sicimoğlu şu ifadeleri kullandı: “Değerli arkadaşlar beni tanıdığınız kadar tanıyorsunuz, ben hep doğruyu söyledim, doğrunun yanında oldum ve olmaya da devam edeceğim. 2019 yazında bir gece Zeynep aniden konuşamaz hale geldi.Hemen özel bir hastaneye gitti.Beyin MR sonucunda sol tarafında büyük bir kist tespit edildi ve acil ameliyat önerildi.Ben aradım. ABD Boston’da nadide bir mevkide bulunan yakın arkadaşımız Prof. Ablası bizimle Amerika’ya gitti.Yapılan tetkikler sonucunda acil bir operasyona aldılar ardından yoğun bakıma aldılar.Sonrasında refakatçi verilmemesine rağmen ABD’de hastanede kalması gerekiyor. ısrarımla ağır bakımda bile bana özel muamele yapıldı, izin vermek zorunda kaldılar. Amerika’da 8 metrekarelik küçük bir hastane odasında Zeynep Hanım’la haftalarca baş başa kaldık.”

“ZEYNEP İLE BİR TEK BEN OLDUM”

“Bu ameliyat ve iyileşme sürecinin ardından haftalarca süren kemoterapi ve radyasyon tedavisi yolculuğuna yeniden başladık. Bu süre zarfında ve sonrasında Zeynep’in yanında bir tek akraba olarak ben vardım. Türkiye’ye döndükten sonra. , Koç Üniversitesi hastanesinde aylarca süren kemoterapi tedavisi gördüm.Son 2 gündür o dönemde hastanede bizimle birlikte olan birçok hasta yakınlarından “Sizi orada gördük” diye bildirimler alıyorum. yine şahit oluyoruz, bu haberler karşısında hayrete düşüyoruz”. Ama ne yazık ki tanımadığımız insanlar bize üzülürken, en yakınlarından tek bir maddi-manevi takviye görmedik ve devam ediyoruz. üstelik o “akrabaların” tatil ve yazlıklarının haberini aldık…”

“YANLIŞ HABER VE PRESTİJ YARDIMI”

İşin ne kadar basit ve ilkel olduğunu hayretle izliyorum. Bugüne kadar aile örf ve adetlerinin mahremiyetine saygı duyarak bir açıklama yapmadım. Ama artık iş bir iftiraya, asılsız habere ve itibar suikastına dönüştüğüne göre beni şoke eden bu açıklamayı yapmak zorundayım.”

“TANIKLARIMIZ VE BELGELERİMİZLE HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”

Zeynep Hanım hayatımda tanıdığım en zeki, en kültürlü, en asil hanımefendi. Şu anda maruz kaldığımız bu acımasız ve asılsız iftiralar dizisi, Zeynep Hanım’ın manevi şahsiyetine yapılabilecek en büyük hakarettir. Bu mesnetsiz haberlerin yayınlanmasından ve yayılmasından sorumlu kişiler hakkında şahitlerimiz ve belgelerimiz eşliğinde hukuki yollardan gerekli süreç başlatılacaktır. Bu konuyu uzatarak bu saygısızlığa alet olmak istemiyorum. Ancak kamuoyunun bilmesi gerekir ki Ayşe kızımız annesine en uygun tedaviyi benim maddi ve manevi tüm desteğimle sağlamaktadır. Kamuoyundan beklentimiz, Zeynep Hanım’ın ve yakınları olarak bizlerin adının asılsız ve art niyetli senaryolarla daha fazla yıpratılmamasıdır. Lütfen dualarınızı üzerimizde tutun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu