Haber

İskender Erdoğan depremzedeler için ringe geliyor

Şampiyon kickboksçu İskender Erdoğan, Kahramanmaraş’ta yaşanan afetlerden etkilenen depremzedeler için ringe çıkıyor.

2016’dan beri Tuzla Belediye Kulübü’nde Profesyonel spor Spor hayatına başlayan Erdoğan, 2017’de Wbu Germany Köln’de 75 kiloda, 2018’de Afso Germany Hamburg’da 75 kiloda, 2019’da Wco Turkey Alanya’da 75 kiloda şampiyon oldu. İskender Erdoğan, Temmuz ayında ilçede düzenlenecek ve 16 sporcunun katılacağı özel kickboks gecesinden elde edeceği gelirin tamamını depremzede ailelerine bağışlayacağını açıkladı.

“KARİYERİME BİR GÜZELLİK DAHA KATMAK İSTİYORUM”

İskender Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2016 yılında ilk profesyonel müsabakama çıktım. 2016 yılından bu yana ülkemizi uluslararası arenada temsil ediyorum. 3 farklı federasyonda şampiyonluklarım var. 8 Temmuz’da şampiyonluk mücadelesi vereceğim. Hasan Uysal hocamızın organizasyonunda 77 kiloda.Benim için önemli bir yarışma.Kazanıp kariyerime bir galibiyet daha eklemek istiyorum.Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecekleri bir düzenleme olacak. Ortalama 9 maç olacak ve dünyanın her yerinden canlı izlenecek” dedi.

‘TUZLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI TÜM MESLEKİ KOLLARDA ESASTIR’

Kemer için mücadele edeceğini belirten İskender Erdoğan, “Hazırlıklarımıza başladık. Programlı bir şekilde 4 aylık bir program sonucunda buluşmaya hazır olacağım. Spor yapmak ve olmak büyük bir ayrıcalık. Tuzla’da.Çünkü Tuzla Belediye Başkanımız Dr.Şadi Yazıcı’nın hem amatör spor kulüpleri hem de tüm meslek dalları için çok önemli temelleri var.Maddi ve manevi desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.Bu düzenleme benim için çok önemli.Gelirin tamamı bana ait. Bu düzenlemede elde edilenler yaşadığımız afetlerde depremzedelere aktarılacak.Aynı şekilde organizasyondan elde edeceğim tüm faydaları da depremzedelere göndereceğim” dedi.

haber-arakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu