Ekonomi

Kripto para borsası Coinbase: “Savaşmaya hazırız ama diyaloğu tercih ediyoruz”

SEC Tarafından Bir Wells Bildirimi Alma madeni para tabanıborsa düzenleyicileri davet etti.

ABD merkezli dev borsa yetkilileri, yasal çabalara hazır olduklarını ancak diyaloga girmeyi tercih edeceklerini belirtti.

Geçen ay SEC tarafından Coinbase borsasına bir Wells Bildirimi gönderildi. Yaptırım sinyali veren bildirim, staking süreçleri ve borsada listelenen varlıklar için geldi. İki yıl önce Coinbase’in (COIN) halka arzını onaylayan SEC’in bu atılımı şaşırtıcıydı.

Wells Açıklaması’nın ardından harekete geçen borsa, lobicilik kümelenmeleri ve halk desteği gibi adımlar attı. Son olarak, SEC’in Wells Bildirisi’ne verdiği yanıtın bir görüntüsü ve metni kamuoyuna açıklandı. Görüntü paylaşımında Coinbase CEO’su Brian Armstrongve borsanın Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewalgerçekleşti.

Borsanın Wells bildirimine verdiği videolu yanıtta, ABD’nin yeniliğin yanında olması gerektiğine işaret edildi.

Ayrıca ABD’nin hukuk sistemine olan inanç ve mali avantajlardan dolayı çabanın devam edeceği belirtildi. Coinbase CEO’su, düzenleyici çerçeve içinde kalmak istediklerinin altını çizerken, adaletsizliklere karşı yasal çaba göstereceklerine dikkat çekiyor.

Coinbase borsasının metin yanıtında herhangi bir menkul kıymetin listelenmediği vurgulandı. Ayrıca halka açık bir şirketin politikasını değiştirmediği halde neden uyarıldığı da sorgulandı. Metin, ABD Kongresi ve SEC’e güçlü davetler içeriyor:

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu