Haber

Kütahya Üniversitesi Öğrencileri İsrail’in Gazze Saldırılarına Tepki Verdi

Kütahya’da bir grup üniversite öğrencisi İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına yürüyüş ve basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrenci topluluklarından oluşan küme, üniversitenin Evliya Çelebi kampüsünde yer alıyor. sporsalonun önünde toplandı.

Ellerinde pankart ve pankartlarla Filistin ve Türk bayrakları taşıyan öğrenciler yürüyüş yaparak İsrail aleyhine sloganlar attı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya Temsilcisi Saidi Furkan Coşgun, öğrenci grupları adına yaptığı açıklamada, Filistin’de tarihin en vahşi katliamlarından birinin yaşandığını söyledi.

İsrail’in Gazze’de ayrım yapmadan tüm insanları katlettiğini belirten Coşgun, şöyle konuştu:

“İsrail’in yaptığı katliamlar gözlerimizin önünde yaşanıyor. Filistin halkı Müslüman olduğu için tüm dünya bu zulme sessiz kalıyor. Savaş suçları işleyen ve terör devleti olduğunu defalarca ortaya koyan İsrail, daha büyük bir savaş hatası yapıyor. Hastaneleri bombalayarak ve binlerce insanın ölümüne neden olarak.” “Son nefesimize kadar çalışacağımızı ve bir sivil hareketin yapabileceği ne varsa onu yapacağımızı buradan ilan ediyoruz.”

Coşgun, vicdan sahibi herkesi Filistin için mücadeleye davet ettiğini sözlerine ekledi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu