Ekonomi

Menemen’de Toprak Ürünleri Ofisi açıldı

İzmir Menemen Belediyesi, Menemen Ziraat Odası, Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğan Çandarlı Tarım işbirliğiyle ilçede ilk kez Toprak Mahsulleri Ofisi açıldı. Kesikköy’de alımlara başlayan TMO’yu ziyaret eden Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Hem ilçemiz hem de çevre çiftçimiz için büyük kolaylıklar sağlayacak olan ofisimiz tüm çiftçilerimize hayırlı olsun. Rabbim utandırmasın” dedi. .”

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi, Menemen Ziraat Odası, Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğan Çandarlı Tarım iş birliğiyle Kesikköy’de ilçede ilk kez açılan Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret etti. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin tüm çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Yardımcısı Pehlivan’a; AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, İlçe Ziraat Müdürü Fatih Çiçek ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Yücel Altıntaş’a eşlik etti. Çalışanlarla görüşerek yetkililerden bilgi alan Pehlivan, çalışmalarını Toprak Mahsulleri Ofisi’ne teslim eden ilçe çiftçileriyle de gündeme gelerek sohbet etti.

Pehlivan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülkemiz genelinde yaygınlaştırılan Hububat Ürünleri Ofisi’ni Ziraat odamız, ziraat müdürlüğümüz ve Doğan Çandarlı kardeşimizin destekleriyle Menemen’imize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Ücretsiz işyeri açan, ilçemizde 60 bin dekarlık alanda hububat yetiştiren çiftçilerimiz TMO’da ürünlerine başlıyor.Toprak Ürünlerimizden tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hem ilçemiz hem de çevre çiftçilerimiz için büyük kolaylıklar sağlayacak olan ofis. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Buradan da tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli hasatlar diliyor, TMO çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.

TMO, üreticilerin işyerleri önünde uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla randevulu satın alma sistemini hayata geçirecek. Yapım ücreti ödemeleri, işin TMO’ya tesliminden itibaren 30 gün içinde üreticilerin banka hesaplarına yatırılacaktır. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu