Ekonomi

SAHA İstanbul Karabük İrtibat Bürosu Faaliyete Geçti

Savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren SAHA İstanbul’un Karabük irtibat ofisi faaliyete geçti.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ofisin açılışına SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, SAHA İstanbul ve TSO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ofisin törenle açılışının ardından “Karabük’ün Savunma Sanayi Potansiyelinin Değerlendirilmesi” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, Karabük’ün Cumhuriyetin ilk sanayi şehirlerinden biri olduğunu kaydetti.

SAHA İstanbul olarak Karabük’te bulunmaktan onur duyduklarını belirten Uça, “Karabük, çocukluğumuzdan bu yana adını hep duyduğumuz, ülkemize büyük katkıları olan bir şehir. Bu şehrin bu büyük potansiyelinin daha da gelişmesini istiyoruz. Savunma sanayimizin üretim üssü.” söz konusu

SAHA İstanbul’un kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Uça, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“2015 yılında kurulan ve Marmara Bölgesi odaklı olarak hızlı bir ilerleme kaydederek 27 üye ile başladığımız yolculuğumuza bugün itibariyle 1001 üye ile devam ediyoruz. 41 ilde, 52 sektörde üretim yapan, 11 enstitüsü ile TÜBİTAK’ın da içinde yer aldığı “26 üniversiteyi kapsayan bir yapıya dönüştük. Artık SAHA İstanbul, prestiji ve büyüklüğüyle sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en büyük sanayi kümesi haline geldi.” – KARABÜK

habersultanhani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu