Haber

Şampiyonlar Ligi kupası İstanbul’da

UEFA Şampiyonlar Ligi finali 10 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Final maçı öncesi Avrupa’nın kulüpler seviyesindeki en büyük kupası İstanbul’a getirildi. Şampiyonlar Ligi kupası yarın akşama kadar İstanbul’da bir alışveriş merkezinde sporseverlerin ziyaretine açık olacak.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılacak finalde kazanan takıma verilecek kupa 7,5 kilo ağırlığında, 73,5 santimetre uzunluğunda ve gümüş rengindedir. Kupa toplamda 68. kez, İstanbul’da ise ikinci kez havaya kaldırılacak.

İstanbul’un ev sahipliğinde oynanacak final öncesi yarı final maçları Mayıs ayının ikinci haftasında başlayacak. Yarı final ilk maçında Real Madrid, 9 Mayıs Salı günü Manchester City’yi konuk edecek. Öte yandan 2004-2005 döneminde Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan finalde Liverpool’a yenilen Milan, 10 Mayıs Çarşamba günü Inter’e konuk olacak. Yarı finalin ikinci maçları ise 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde oynanacak. İstanbul’da oynanacak maçlar nedeniyle yine bir İtalyan takımının finale kalacağı kesin.

Atatürk Olimpiyat Stadı 18 yıl sonra final maçına ev sahipliği yapacak. 2004-2005 döneminde Liverpool ve Milan arasında oynanan final maçına ev sahipliği yapan İstanbul, 2020-21 döneminde yeniden sahibi oldu. Ancak korona virüs pandemisi nedeniyle final İstanbul’dan alınıp Porto’ya verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu