Teknoloji

Starfield Exclusive Xbox Gamepad Türkiye Fiyatı Açıklandı (2 Yıl Önce O Paraya Xbox Series S Alıyorduk)

Oyun dünyasının en çok beklenen yeni yapımlarından biri yıldız alanı , Xbox’ın son sunumunda gösterilen görsellerle heyecanı daha da artırmayı başardı. 6 Eylül’de çıkacak oyun için özel bir Xbox kolu da satışta.

Starfield Limited Edition olarak satışa sunulan yeni joystick, oyunun uzay ve teknoloji temasına uygun olarak analog ve dijitali bir araya getiren özel bir tasarıma sahip. Ama ülkemizde kaldıracı gündeme getiren asıl konu Ne yazık ki tasarlanmamıştı.

Starfield Limited Edition Xbox kolunun Türkiye fiyatı üzdü:

Microsoft’un Xbox Starfield Limited Edition oyun kolu, 13 Haziran gecesi Vatan Bilgisayar’da 2.999 TL’den satışa sunuldu. Ama şimdi bunun üzerine 24 saat içindefiyatlar artırıldı.

Starfield’a özel joystick’in fiyatı 2.999 TL’den başlıyor 3.299 TL’ye yükseldi.Beyaz Xbox kolunun şu anda 1.999 TL’ye satıldığını düşünürsek ve bu kolun özel ve sınırlı sayıda üretilen bir kol olduğunu düşünürsek aslında %50 fiyat farkı normaldir.(Bu normal mi?)

Ancak bizi üzen bir şey var…

Xbox’ın yeni nesil oyun konsollarının ülkemizdeki fiyatları ise 4.599 TL (Seri S) ve 8.399 TL (Seri X) olarak belirlendi. Üstelik 2021’in son aylarında stok ve tedarik kaygıları azaldıkça S Serisi’nin fiyatı da düşecek. 3.500 dolara düştü.

Yani çok da uzak olmayan tarihlerde bugün Xbox kontrolcüsüne vereceğiniz para ile. Xbox Series S’nin kendisini alabildik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu