Haber

AK Parti Isparta’da milletvekili sayısını ikiye katladı

AK Parti Isparta İl Başkanı Serkan Keskin, merkez ilçe seçim kuruluna yaptığı itirazların ardından yaptığı düzeltmeler sonucunda 14 Mayıs seçimlerinde partisinin kentteki milletvekili sayısının ikiye çıktığını belirtti.

Keskin, AK Parti Isparta İl Başkanlığı toplantı salonunda yaptığı açıklamada, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ilçe seçim kurulunun birleştirme tutanaklarının bazılarında maddi hata tespit ettiğini söyledi.

Hatalar nedeniyle ilçe seçim kuruluna başvurduklarına işaret eden Keskin, sürecin sakin bir şekilde takip edildiğini söyledi.

İlçe seçim kurulunun başvuruları incelediğini kaydeden Keskin, “Yüksek Seçim Kurulu’nun son verilerine göre yapılan düzeltmelerden sonra AK Parti’nin Isparta’daki oyu 96 bin 634, İYİ Parti’nin oyu ise 48 bin 270. Anlaşılıyor. iki milletvekilinin de meclis tarafından seçildiği ifadesini kullandı.

Keskin, 28’inci dönemde TBMM’de AK Parti adına Isparta’yı Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun’un temsil edeceklerini kaydetti.

Osman Zabun da Türkiye’nin değerli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Mevcut verilere dayanarak sizlerle paylaştığımız tablo bu. İnşallah bu süreçler tamamlandıktan sonra herhangi bir hukuki süreç olmazsa tablo Isparta AK Parti’yi gösterir. iki milletvekili ile temsil edecek.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu