Yaşam

Caz Sanatçısı İlham Gencer’in Oğlu Bora Gencer Babasını Kaybetti

Ünlü caz sanatçısı İlham Gencer’in oğlu Bora Gencer, babasının vefatının ardından yas tutuldu. Ünlü sanatçı Bora Gencer, “Babama kalp masajı yaptım ama kurtaramadık” dedi.

Ünlü sanatçı Bora Gencer’in oğlunun evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan İlham Gencer dün akşam kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Hayranları, vefatının ardından Gencer ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Evde yatarken aniden durumu kötüleşen ve kalbi duran Gencer’e oğlu suni teneffüs yaparak Gencer’i yaşatmaya çalıştı. Kısa sürede özel bir hastaneye kaldırılan Gencer, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. 98 yaşında hayatını kaybeden Gencer, hayranlarını yasa boğdu. Oğlu Bora Gencer’in Bodrum’daki evine akın eden sevenleri ve dostları gözyaşlarını tutamadı.

Bora Gencer, babasının cenazesinin bugün cuma namazından sonra kaldırılacağını belirterek, “Bozkurt İlham Gencer’in oğlu müzisyen Bora Gencer, babasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “2 yıl gibi bir süre içinde çalıştık. Kız arkadaşım Ahu Atmaca ve ailesi çok güzel bir iş çıkarmışlar. Katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler. Harika bir kavga ettik. Hem karakter hem de vücut olarak sağlam bir insandı. Bunu beklemiyorduk, maalesef bugün ani oldu. Evde hastalandı, geldiğimde babama kalp masajı yaptım. Denedim, sonra ambulans geldi. Hastaneye gittiler ve orada mücadele ettiler ama maalesef babamı kaybettik. Cenazemizi Cuma günü öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedeceğiz. Birçok hayranı vardı. Telefonum bir saniye durmadı. Türkiye’de Kemalist, milliyetçi ve inanılmaz derecede güçlü bir insandı. Birkaç yıl önce babamın gece kulübünden bir beyefendi beni Beşiktaş’ta gezdirdi. Ajda Pekkan gibi isimleri sahneye çıkaran bir kulüp. İlham sayesinde hepimiz ev sahibi olduk. “Baban harika bir insandı,” dedi. Bu benim için yeterli. Piyano çalarak ve müzik söyleyerek bunu başarmış bir insandır. En büyük dileği Türkiye’nin hep iyi olması. Babama kendim bakmak istedim ve radikal bir kararla onu Bodrum’a getirdik. Çok güzel zaman geçirdik. Ajda Pekkan’la 100. yaş gününü kutladık, babam 100 yaşına girdi. Ajda Pekkan’ın haberi var mı bilmiyorum, hemen arıyor. Hastaneye gelmişti. Çabuk yakınlarını kaybeden biri oldum. Baba 100 yaşında ama hala yaşama gücü vardı, o kadar. MESAM program yapmak istiyor, lider AKM’de program yapabiliriz. – MUĞLA.

saray-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu