Haber

Hilmi Daşdemir, Erdoğan’ın ikinci cinsiyette alacağı oyu açıkladı

Optimar Araştırma’nın sahibi Hilmi Daşdemir tvnet’te katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci turu açık farkla kazanacağını söyledi.

Daşdemir, Erdoğan’ın oyların en az yüzde 53’ünü alacağını belirtti. “Tayyip Erdoğan açık farkla kazanacak. Yüzde 53’ten fazla oy alacak. Türk toplumunu çok iyi tanıyorum. Muhalefet süreci iyi okuyamadı. Meclis’te bile açık farkla Erdoğan kazanıyor. anlamıyor.”dedi.

Daşdemir, Kılıçdaroğlu’nun neden kazanamadığına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nedenlerini sıralayayım. Erdoğan en az 53 ve üzeri alacak. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir beklentiyle girdi ve algılar oluşturdu. Alevilik gibi unsurları kullandı. Davutoğlu da Sünni olduğunu söyledi, böyle bir seçime gittik. Herkes gelsin.” kazanacağım dediler çöktüler.Davutoğlu’nun yaptıkları sorgulanmadı.Küçük partilerin ittifaka katkısı olduğunu düşünmüyorum, kayıpları oldu.Binde 1 oyları bile yok, Meclis’te temsil edecekler.

CHP üzerinden 38 kişiyi Meclis’e getirdiler, aslında CHP’ye yakışır bir modelleme kurdular. Türk toplumunu çok iyi tanıyorum. Bu süreci algı ile okuyamadılar, bu yorumları ben yaptım, benimkiler gerçek.

Erdoğan bu seçimlerden galip çıkıyor. Tüm algılara rağmen sonuca bakılmalıdır. AK Parti ilk kurulduğunda yüzde 34 oy alırken bugün yüzde 1 artarak yüzde 35’e çıktı. Kılıçdaroğlu hangi seçimi kazanır? Meclis aritmetiğine baktığınız zaman açık farkla kazanan Erdoğan. Türk milleti beka ve genel duruş açısından tavır alır.”

haber-cobanlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu